Інститут вищої освіти

Джерело знань глибиною у мільярди гігабайт

Особливістю сучасної освіти є її багатогранність. Якщо раніше знання можна було отримати лише з книжок, конспектів чи методичних матеріалів, то сьогодні перед студентами відкрито безмежний простір інформації, з якого кожен може винести щось нове. Інтернет прибрав межі між молоддю практично всіх країн світу, немає кордонів і між викладачами. Книжки можуть застаріти, конспекти лекцій втратити актуальність, а навчальна програма – не встигати за стрімкими змінами в економічній думці. Проте Інтернет дозволяє завжди тримати руку на пульсі актуальних подій, поширюючи гігабайти інформації по всій Земній кулі.

Інтернет сприяє навчальній кооперації між викладачами та студентами. Щодня проводяться сотні та тисячі онлайн-семінарів, десятки тисяч студентів переглядають лекції, не виходячи з дому.

Ми вже писали про такі інтернет-майданчики, як Coursera, Udacityта Edx. Вони дозволяють безкоштовно проходити курси з цікавих студенту дисциплін. Все, що треба – зареєструватися та розпочати навчання. Проте ці програми вимагають від студента періодичного виконання завдань, а також регулярного прослуховування лекцій (все, як у житті). Модулі та контрольні необхідно виконувати справно та успішно, інакше доведеться розпочинати курс від самого початку.

Однак існують й інші способи отримати освіту «тут і зараз», без додаткових капіталовкладень та іноді навіть без реєстрації. Деякі навчальні курси для зручності студентів завантажують на YouTubeта ITunes. Такий підхід робить навчання ненав’язливим з одного боку та доступним широкій аудиторії – з іншого.

Щоб не загубитися у величезній кількості курсів, було систематизовано 550 найцікавіших та найкорисніших програм, що розподілились за галузями знань та університетами. Знайти те, що потрібно сам Вам, можна за наступним посиланням:

http://www.openculture.com/freeonlinecourses.

Тут представлені такі університети, як UC Berkeley, Harvard, Oxford University, Stanford, University of Western Sydney, Yale University, MIT тощо.

У студента є широкий вибір матеріалів для вивчення. Назви дисциплін представлені у алфавітному порядку, від археології до філософії. Прокрутивши коліщатко миші донизу, можна побачити програми з таких галузей знань: економіка, дизайн, мистецтво та архітектура, історія, біологія, журналістика, кіно, література, право, лінгвістика та багато інших.

Щоб мати уявлення, як виглядає програма з тієї чи іншої дисципліни, наведемо приклад курсу бізнес-спрямування:

Business

  • Entrepreneurship and Business PlanningiTunesFeed– Mark Juliano, Carnegie Mellon
  • Introductory Probability and Statistics for Business - YouTubeiTunes– Fletcher Ibser, UC Berkeley
  • Marketing 321iTunes– Elaine Daussy, Texas A&M
  • Supply Chain Management & Logistics: An introduction to Principles and ConceptsiTunes– Richard Wilding, Cranfield University
  • Technology EntrepreneurshipYouTube - iTunes– Chuck Eesley, Stanford.

Все, що треба – обрати тему, що Вас зацікавила та перейти за посиланням для перегляду дисципліни на YouTube або iTunes.

Втім, така освітня свобода має і свої недоліки. По-перше, вибір лекцій варіюється від дисципліни до дисципліни – одні більш наповнені матеріалом, інші – чекають на укрупнення та доукомплектування.

По-друге, проходження навчального курсу нічим не підтверджується (у тій же Coursera є можливість отримати платний сертифікат).

Проте, навчання – це, в першу чергу, особиста справа кожного. Наявність у вільному доступі подібних курсів ще раз підтверджує, що можливості для саморозвитку в сьогоднішньому суспільстві просто безмежні. Кожен, хто бажає вдосконалюватись і розвиватись, має всі можливості для цього. Особливо приємним є той факт, що тенденція переходу освіти у відкритий доступ лише набирає обертів – це ще один наш крок назустріч новому, розумному майбутньому.

 

Матеріал підготували:

Ткачук Олена Володимирівна
доцент кафедри маркетингу
керівник сектору управління веб-сайтом
Інституту вищої освіти
ДВНЗ «Київський національний економічний
університет імені Вадима Гетьмана»
Бочковий Богдан Ігорович
інженер першої категорії
з обслуговування комп’ютерних програм
Інституту вищої освіти
ДВНЗ «Київський національний економічний
університет імені Вадима Гетьмана»

 
Остання редакція: 13.04.13