Дні Фулбрайта в КНЕУ16 Грудня 2010р.

16 грудня 2010 року Інститут вищої освіти КНЕУ, який проводить дослідницьку та інноваційну діяльність в сфері освітніх послуг, координує і забезпечує можливість отримання грантів, представив результати співпраці із відомим в академічних колах фондом імені Фулбрайта.

«Заснована в 1946 році Програма імені Фулбрайта є найстарішою і найбільш престижною міжнародною програмою обміну вченими та студентами, що фінансується урядом Сполучених Штатів Америки. Сьогодні вона підтримує академічні обміни з більш ніж 155 країнами світу. До 2010 року більш  ніж 700 українських учених, студентів та фахівців отримали можливість поїхати до США для наукових досліджень або навчання в американських закладах вищої освіти. Водночас за згаданий період більш ніж 400 учених, студентів та фахівців зі Сполучених Штатів Америки взяли участь у Програмах імені Фулбрайта в Україні як викладачі вузів, дослідники і консультанти.

У рамках Програми малих грантів українські випускники Програми імені Фулбрайта мають можливість отримати фінансову та організаційну підтримку для проведення конференцій, семінарів, круглих столів та інших заходів, які вони організовують, для участі в наукових заходах в Україні і в усьому світі, а також для публікації окремих науково-дослідних статей і монографій. Розширення Програми імені Фулбрайта в Україні є ще одним важливим кроком на шляху інтеграції України в міжнародне співтовариство фулбрайтівців.» [www.fulbright.com.ua]

У зв’язку з цим Інститут вищої освіти радо вітав в стінах нашого університету координатора для навчання та стажування в університетах США пані Інну Бариш. Скориставшись нагодою, ми передали лист від ректора КНЕУ А. Ф. Павленка, який висловив вдячність директору програм пану Мирону Стахову за успішний початок нашої кооперації та відкриття широких можливостей для подальшої співпраці в дусі взаємообміну та наукового пошуку.

Потрібно відмітити перші вагомі результати нашої співпраці. В цьому семестрі наш університет мав честь приймати вельмишановного професора Джеральда Грошека з визначного UniversityofRedlands,штату Каліфорнія, США, який був запрошений до нас в рамках програми Фулбрайта.

Професор Дж. Грошек в своєму листі до пана Мирона Стахова висловив вдячність нашим співробітникам за чітке планування його продуктивного перебування в нашому університеті та подальшу готовністьдо співпраці. Лекції, проведені професором Грошеком, дали можливість підвищити кваліфікаційний рівень та власні компетенції викладачів та студентів в дусі інноваційності, дослідження та обміну досвідом. У зв’язку з цим перед процедурою презентації програм пані Інна Бариш вручила сертифікати з підвищення кваліфікації викладачам, які повністю пройшли дану програму.

Після цього координатор ознайомила студентів, аспірантів та викладачів з широкими можливостями отримання престижної стипендії імені Фулбрайта. Слухачі мали нагоду на прикладах пізнати всі тонкощі та переваги програм FulbrightGraduateStudentExchangeProgram(стипендії для навчання на магістерському рівні від 1 до 2 років); FulbrightScholarProgram(стипендії на проведення досліджень від 4 до 9 місяців); FacultyDevelopmentProgram(стипендії для молодих науковців віком до 35 років для проведення досліджень протягом 10 місяців). Крім того, до виступу була запрошена студентка-журналіст, яка зараз навчається та проходить стажування за даною програмою в США. Її досвід став чудовою ілюстрацією визнання високого статусу представлених програм.

Дана нагода є серйозним кроком в формуванні інтелектуальної еліти нашого університету. Варто зазначити, що носити ступінь «Фулбратівця» є великою честю не тільки в США та Україні, але й в усьому світі. Перші вагомі результати були продемонстровані врученням сертифікатів та презентацією програм. Ми очікуємо на подальше розширення можливостей в науковій та освітній сферах між нашими установами з наступного року.

Більш детально ознайомитися з даними програмами можна на сайті www.fulbright.com.ua.

Овчаренко А. О.,

к.е.н., науковий співробітник Інституту вищої освіти