02 вересня у КНЕУ пройшов Міжнародний круглий стіл «Українсько-турецьке співробітництво на сучасному етапі: економічні відносини»07 Вересня 2015р.

02 вересня 2015 року в рамках реалізації Угоди про співробітництво між ДВНЗ «Київський національний університет імені Вадима Гетьмана» та Інститутом сходознавства ім. А. Ю. Кримського відбувся ІІ-й Міжнародний експертний круглий стіл «Українсько-турецьке співробітництво на сучасному етапі: економічні відносини». Круглий стіл урочисто відкрили директор Інституту сходознавства ім. А.Ю. Кримського НАН України Богомолов Олександр Вікторович та перший проректор ДВНЗ «Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана» Лук’яненко Дмитро Григорович. Слово для офіційного привітання було надано Надзвичайному та Повноважному послу республіки Туреччина в Україні Йонету Джан Тезель, заступнику директора Другого європейського департаменту МЗС України Чубриковій Ользі Олександрівні та голові Центру стратегічних досліджень МЗС Туреччини Алі Ресуль Усулу.

На обговорення круглого столу були винесенні такі питання як: енергоресурсні потоки Схід-Захід та перспективи України і Туреччини; макроекономічний менеджмент та перетворення – огляд турецького експерименту; реформи, спрямовані на зменшення залежності України від сусідньої  Росії; реалізація національних інтересів Туреччини засобами економічної дипломатії – досвід для України; чи мають користь уроки Туреччини для України; угода про вільну торгівлю між Україною та Турецькою республікою тощо.

Круглий стіл пройшов у дружній атмосферіта було надано багато конструктивних пропозицій.

Підготувала фахівець 1-ї категорії по здійсненню постійного моніторингу процесів розвитку світової вищої освіти Інституту вищої освіти, Посмітюх К.О.