ЗМІНА ЛІДЕРА: рейтинг світових університетів 2011-201207 Жовтня 2011р.

6 жовтня 2011 року глобальне інформаційне агентство Thomson Reuters опублікувало Рейтинг світових університетів 2011-2012 (Times Higher Education World University Rankings 2011-2012).
Головною відзнакою цьогорічного рейтингу є зміна лідера. Тепер на першому місці Каліфорнійський технологічний інститут, який перейняв першість від багаторічного лідера Гарвардського університета передусім за рахунок зростання фінансових можливостей. Крім того, до п’ятірки найкращих зараз входить, крім чотирьох університетів з США (два вже названі та університети Стенфорд (ділить другу сходинку з Гарвардом) та Прінстон (на п’ятій позиції)), й один університет з Великобританії – університет Оксфорду (четвертий).
Цього року коло університетів остаточного рейтингу було розширено з 200, як у минулому році, до 400, з яких перші 200 складають сам рейтинг, а далі йдуть інші з кращих університетів світу. Нажаль вітчизняних університетів у рейтингу немає. До рейтингу потрапили 75 університетів з США, 32 з Великобританії, а також серед інших, що цікаво, по два університети з Росії та Польщі, один з Чехії.
Іншою, але можливо більш важливою, особливістю цьогорічного рейтингу є вдосконалення методології його складання, що дало змогу врахувати відмінності (передусім в обсягах фінансування) між університетами, де переважають гуманітарні, суспільні науки та мистецтва, та університетами, що спеціалізуються на точних науках. При підготовці рейтингу було проведено глобальне опитування щодо репутації університетів та проаналізовані мільйони публікацій. Саме завдяки передовій методиці складання Рейтинг світових університетів вважається самою авторитетною та високо¬цитованою системою рейтингування університетів зі всього світу.

Підготував Д.Ільницький, к.е.н., доцент,
науковий співробітник Інституту вищої освіти за матеріалами сторінки рейтингу.