Інститут вищої освіти

Аналіз позицій КНЕУ у рейтингу UniRank-2020

Рейтинг UniRank University Ranking (раніше відомий як 4ICU) позиціонує себе як неакадемічний рейтинг, що досліджує якість представлення та популярність вишів у Інтернет-просторі на основі незалежних вебометричних показників, зібраних з авторитетних джерел (Moz, Majestic, SimilarWeb та Amazon Alexa). Сайт 4icu (Four International Colleges & Universities) - база даних, що систематизує відомості про навчальні заклади 200 держав. Даний рейтинг видається з травня 2005 року. З того часу методологія рейтингу періодично доопрацьовувалася з метою забезпечення кращих результатів. Рейтинг UniRank (4icu) визначається популярністю і відвідуваністю сайтів 13 600 університетів світу.

Мета рейтингу UniRank  - забезпечити неакадемічну таблицю ліг провідних університетів на основі дійсних, неупереджених та невпливових веб-метрик, що надаються незалежними джерелами веб-розвідки, а не даними, представленими самими університетами. 

Критерії ранжування університетів за ступенем популярності:  

 
  • університет має бути ліцензованим та / або акредитованим відповідною  організацією, що пов'язана з вищою освітою
  • наявність 4-ступеневої системи освіти: (ступінь бакалавра) або післядипломну освіту (магістерські або докторські ступені)
  • проведення курсів переважно в традиційному форматі, що не стосується дистанційного навчання

Відповідно до даних критеріїв проводиться рейтингування вищіх навчальних закладів на світовому рівні, а також у розрізі регіонів, країн, областей. Щорічно визначаються ТОП-200 університетів в розрізі світового, регіjнального, національного рівнів.

У світовому рейтингу 2020 р. серед ТОП-200 переважна більшість - американськи університети. Очолюють рейтинг традиційно три провідні університети США: Massachusetts Institute of Technology, Harvard University, Stanford University. 

Серед університетів України у національному рейтингу перші позицій займають: National Technical University of Ukraine Kyiv Polytechnic Institute / Національний технічний університет України Київський політехнічний інститут (1), National Taras Shevchenko University of Kyiv / Київський національний університет Тараса Шевченка (2), Ivan Franko National University of Lviv / Львівський національний університет імені Івана Франка (3).

Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана,  відповідно до рейтингу 2020 року займає:

  • 5137 місце у світовому рейтингу
  • 34 місце серед 171 українських університетів у національному рейтингу 

Позиції КНЕУ в UniRankTM (на початок поточного року)

Рік

Місце КНЕУ у світовому рейтингу

Місце КНЕУ у рейтингу серед українських ВНЗ

2020

5137

34

2019

5365

29

2018

5940

41

Джерело: https://www.4icu.org

Порівняно з рейтингом 2019 р. КНЕУ зміцнив свої позиції у світовому рейтингу (+228 пунктів), але втратив – на національному рівні ( - 5 пунктів). Оскільки у рейтингу не наведено даних у розрізі вебометричних показників (параметрів рейтингування), можна лише припустити, що втрата позицій КНЕУ у рейтингу на національному рівні зумовлена більш активною інтернет-політикою вітчизняних університетів. Однак, знаючи методологію рейтингування, можна технічно перевірити окремі параметри. Поточний рейтинг університету UniRank ™ заснований на алгоритмі, що включає 5 об'єктивних та незалежних веб-метрик з чотирьох різних джерел веб-розвідки:

  • Moz Domain Authority
  • Alexa Global Rank
  • SimilarWeb Global Rank
  • Majestic Referring Domains
  • Majestic Trust Flow

Domain Authority (DA)- оцінка рейтингу пошукової системи, розроблена Moz, яка передбачає, наскільки добре веб-сайт буде рейтингуватися на сторінках результатів пошуку (SERP). Оцінка домену (DA)  становить від одного до 100, при цьому більш високі бали відповідають більшій здатності до ранжування, та здійснюється шляхом оцінки декількох факторів, включаючи зв'язок кореневих доменів та кількість загальних посилань, в єдиний бал DA. Цей бал може бути використаний при порівнянні веб-сайтів або відстеженні «рейтингової сили» веб-сайту з часом. DA  не є показником, який використовує Google для визначення рейтингу пошуку і не впливає на SERP. Доменне управління можна самостійно перевірити за допомогою Провідника посилань Moz, MozBar (безкоштовна панель інструментів SEO Moz) або в розділі аналізу SERP у Провіднику ключових слів. Показники доменних повноважень також включені у всі кампанії Moz Pro, а також API Moz. Показники доменних повноважень включені в десятки платформ SEO та Інтернет-маркетингу в Інтернеті. Перевірку можна здійснити за цим посиланням: https://moz.com/domain-analysis#index

Alexa Global Rank - глобальний рейтинг Alexa Internet, що призначений для оцінки популярності веб-сайту. Термін Alexa Rank відноситься до алгоритму обчислення рейтингу трафіку Alexa від користувачів, таких як охоплення та перегляд сторінок, на яких встановлена ​​панель інструментів Alexa. Alexa Internet для Global Rank зазначає, що рейтинг обчислюється із сукупності щоденних відвідувачів та переглядів сторінок на веб-сайті протягом 3-місячного періоду.  Alexa Traffic Rank може бути використаний для моніторингу тенденцій популярності веб-сайту та порівняння популярності різних веб-сайтів.

SimilarWeb Global Rank– це рейтинг, що здійснює компанія SimilarWeb Ltd, яка на своїй платформі під назвою SimilarWeb використовує технології обробки великих даних для збору, вимірювання, аналізу та представлення даних щодо поведінкових моделей  та статистики «залученості» користувачів веб-сайтів  та мобільних додатків.

Majestic Referring Domains -це веб-сайт, який має зворотні посилання, що вказує на сторінку або посилання на сайт, який аналізується. Для аналізу використовуються:  посилання на IP-адресу, на якій розміщено щонайменше один веб-сайт, який містить посилання на вказану цільову URL-адресу чи домен (багато доменів (веб-сайтів) можуть розміщуватися на одній IP-адресі) та посилання на «C-підмережі». У системі Majestic декілька підрахунків обчислюються такими посиланнями: кількість зворотних посилань для різних доменів; кількість доменів та в c-підмережах. "Flow Metric" - зареєстрована торгова марка Majestic. Показники потоків - це унікальні заходи, визначені та створені Majestic. Оцінки протікають по всій мережі та використовують логарифмічну шкалу. Показники потоку виражаються як числа між 0 і 100, чим вище число, тим сильніше сигнал. Показники потоку вимірюють як довірчий потік, так і посилання цитування.

Majestic Trust Flow (Trust Flow, торгова марка Majestic) - це якісна метрика, що позначається за шкалою від 0 до 100. Вручну переглянувши Інтернет, Majestic зібрав багато «початкових» сайтів, що користуються довірою. Цей процес лежить в основі метрики Trust Flow (Потоку Довіри) Majestic. Сайти, що тісно пов'язані посиланнями з «початковими» сайтами, які користуються довірою, мають більш високі бали, а сайти з сумнівними посиланнями мають значно менший бал.

Матеріал підготувала доц. Кулага І.В.

 

Остання редакція: 19.02.20