Інститут вищої освіти

Шевченко Ольга Леонідівна

 


Шевченко Ольга Леонідівна
Кандидат філологічних наук, доцент
Завідувач кафедри іноземних мов і міжкультурної комунікації
Співробітник сектору моніторингу університетської освіти Інституту вищої освіти КНЕУ ім. В. Гетьмана

Україна, м. Київ
o_shevchenko@ukr.net

 

Освіта

1979 

Вища філологічна
Київський державний університет ім. Т.Г.Шевченка (КДУ)

1985Аспірантура КДУ, по кафедрі англійської філології, захист  кандидатської дисертації на тему: «Семантика та прагматика непрямих спонукальних засобів у сучасній англійській мові».
1996Вища економічна
Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана
Магістр міжнародного менеджменту

Кваліфікація

27 років досвіду роботи у системі вищої освіти
Досвід проведення наукових досліджень у сфері англійської філології та методики викладання (написання наукових статей, доповідей, керівництво авторськими колективами для розробки навчальних посібників та методичних матеріалів, участь у дослідницьких проектах).
Участь у міжнародних програмах TEMPUS, TACIS, EDAMBA,  «Розвиток міжнародної торгівлі» (Програма Уряду Великої Британії та України), співпраця з урядовими, громадськими та міжнародними установами.

Інші уміння, навички

Досвідчений користувач ПК
Володіння французькою мовою

Наукові інтереси

Семантика та прагматика дискурсу, міжкультурна комунікація, міжнародна торговельна політика.

 

 

Досвід роботи

1975 - 1984

ЗАО «Інтурист», гід-перекладач, інспектор відділу гідів-перекладачів, викладач курсів іноземних мов Головного управління з іноземного туризму при Кабінеті Міністрів СРСР

1985 – по нинішній часВикладач, старший викладач, доцент, завідувач кафедри (з 1989р.).
З 1992 р. завідувач кафедри іноземних мов факультету міжнародної економіки і менеджменту Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана

 

 Основні обов’язки:
Завідування кафедрою, викладання англійської мови за професійним спрямуванням та ділової англійської мови
Підготовка типових та навчальних програм з іноземної мови за професійним спілкуванням та ділової іноземної мови, організація, підготовка та проведення вступних випробувань на освітньо-кваліфікаційний рівень «Магістр», підготовка та організація роботи з аспірантами та здобувачами

 

 

СТАЖУВАННЯ
Проходила стажування в університетах Великої Британії, Канади, Німеччини, Китаю.

НАГОРОДИ
Нагороджена: медаллю «Відмінник освіти України»; подякою Кабінету Міністрів України, грамотою Міністерства освіти та науки України, нагрудним знаком "Петро Могила".
ОСНОВНІ  НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ПРАЦІ :
Автор понад 40 наукових та науково-методичних праць, серед яких підручники та навчальні посібники з грифом Міністерства Освіти і Науки України: «Ділова мова для економістів: питання маркетингу» (2002 р.); «Ділова іноземна мова для економістів: питання банківської та фінансової систем України, Великої Британії, США» (2004); «Англійська мова для економістів: розмовні теми» (2005); «Ділова іноземна мова для економістів: письмова та усна комунікація» (2009)»; «Міжнародна інвестиційна діяльність» та інші.

Остання редакція: 13.01.23