Webometrics Ranking of World's Universities – 202109 Лютого 2021р.

У січні 2021 року Webometrics Ranking of World's Universities було оприлюднено піврічні підсумки щодо представлення діяльності вищих навчальних закладів в Інтернет-просторі.

Рейтинг складає та публікує двічі на рік (наприкінці січня та липня) лабораторія кіберметрики (Cybermetrics Lab) Національної дослідницької ради Іспанії (National Research Council, CSIC), яка діє при Міністерстві освіти Іспанії. Рейтинг починався з аналізу 6 000 університетів у 2004 році. На сьогодні аналізують 31 000 вищих навчальних закладів і визначають їхнє місце за методикою, яка базується на Берлінських принципах визначення рейтингу вищих навчальних закладів (Berlin Principles on Ranking of Higher Education Institutions.) Варто зазначити, що в методології рейтингу постійно відбуваються зміни. Такі зміни, відбулися через технічні проблеми і в січневому рейтингу 2021, що, цілком можливо відобразилося також і на зміні позицій університетів у рейтингу. Одже, якщо раніше рейтинг традиційно очолювали три провідні університети США: Harvard University, Stanford University, Massachusetts Institute of Technology, то в січні 2021 року вони вперше поступилися місцем таким університетам: University of Washington, Cornell University, Johns Hopkins University. Крім того, у ТОП-10 серед американських університетів вперше опинилися університети Канади – це University of Toronto та Швейцарії – це Eidgenössische Technische Hochschule ETH Zürich, а лідери попереднього, липневого рейтингу 2020 року, не увійшли, навіть, до ТОП-10. Вони обіймають такі місця: Harvard University – 13 місце, Stanford University-28 місце, Massachusetts Institute of Technology- 34.

Докладніше: https://ivo.kneu.edu.ua/.../pro.../ir_webom/webometrics2021/