Презентація другого тому мемуарів Лі Куан Ю «Сінгапурська історія: із третього світу в перший». Висновки для України22 Грудня 2011р.

22 грудня 2011 року представники Інституту вищої освіти взяли участь у презентації-дискусії другого тому мемуарів Лі Куан Ю «Сінгапурська історія: із третього світу в перший». Організаторами заходу виступилиЕдинбурзька бізнес-школа в Україні, мистецька агенція «Наш Формат» та експертна компанія pro.mova.

На презентації були присутні економісти, дослідники, журналісти, бізнесмени та громадські діячі. Активну участь у дискусії брали:Віталій Сич, головний редактор журналу «Кореспондент» (модератор),Богдан Гаврилишин, видатний економіст, член Римського клубу, фундатор економічного форуму в Давосі (відеозв’язок),  Іван Компан, партнер інвестиційної компанії AleccoCapital, тьютор курсу "Фінанси" в Единбурзькій бізнес-школі в Україні, Іраклі Маткава, заступник міністра економіки та сталого розвитку Грузії (відеозв'язок).

За 40 років проведення ґрунтовних реформ Сінгапур став країною, яка змогла перейти з третього світу у перший. Чи зможе пройти такий шлях Україна? Під час презентації учасники намагалися відповісти на питання, що потрібно зробити Україні та українцям, щоб втілити подібний стрибок.

Мемуари Лі Куан Ю "Сінгапурська історія: із третього світу в перший" – настільна книга політичних лідерів, президентів більшості провідних країн світу, книга, яка є своєрідним посібником "як збудувати державу з нуля", книга про унікальний, але визнаний світом досвід країни, яка спромоглася здійснити прорив – "із третього світу в перший". "Залізна леді" Британії Маргарет Тетчер казала : "Будучи прем'єр-міністром, я читала й аналізувала кожну промову Лі Куан Ю. Він уміє розвіяти пропагандистський туман із унікальною якісністю висловити свої погляди на основні проблеми сучасності та шляхи їх розв'язання. Він жодного разу не помилявся".

Лі Куан Ю – людина, яка фактично самотужки вивела Сінгапур до країн "золотого мільярду" – найбагатшої частини людства. Сінгапур, позбавлений будь-яких природних ресурсів, змушений навіть воду ввозити з-за кордону, і є чи не єдиною державою у світі, що здійснила такий стрімкий прорив у економіці. Другий том мемуарів цього політика розповідає про конкретні механізми та кроки на шляху розвитку однієї з найбагатших економік світу.

Онлайн-трансляцію презентації можна подивитись за наступним посиланням:

Підготовано: Стрельник С.О.,
к.е.н., науковий співробітник Інститут вищої освіти