Інститут вищої освіти КНЕУ візьме участь у масштабному міжнародному дослідницькому проекті SEARCH09 Березня 2012р.

Між Інститутом вищої освіти КНЕУ та Інститутом економічної і культурної географії Університету Ганноверу імені Лейбніца (Німеччина) укладено контракт на участь в масштабному міжнародному дослідницькому проекті SEARCH (Обмін активами знань: міжрегіонально сполучені регіони-сусіди; http://www.ub.edu/searchproject). Проект фінансується ЄС в рамках Сьомої рамкової програми досліджень і технологічного розвитку за напрямом “Соціально-економічні та гуманітарні науки” (FP7-SSH-SSH-2010.2.2-266834).

Головною метою проекту SEARCH є аналітичне дослідження інтеграційних процесів між країнами ЄС та сусідніми державами, передусім у дослідницькій сфері, з метою фундаментального поліпшення існуючої системи знань щодо інституціональних рамкових умов у країнах-членах Європейської політики сусідства (ЄПС), їх економічних відносин з ЄС у різних сферах (робоча сила, капітал, торгівля, знання та інновації) і задля покращення майбутньої реалізації ЄПС.
В рамках проекту SEARCH фахівці Інституту вищої освіти КНЕУ, аспіранти та студенти університету візьмуть участь в анкетному опитуванні топ-менеджменту іноземних фірм, локалізованих в Україні, українських підприємств, що активно залучають прямі іноземні інвестиції та українських компаній, які активно співпрацюють з іноземними. Метою анкетування є дослідження чинників локалізаційного вибору та існуючих інституціональних умов діяльності іноземних, передусім західноєвропейських, компаній в Україні; визначення факторів, які впливають на прийняття іноземними компаніями рішень щодо свого географічного положення за кордоном (зокрема в Україні); аналітична оцінка потоків матеріальних і нематеріальних активів між мультинаціональними та локальними (українськими) компаніями тощо. Дослідженнями планується охопити Київську, Львівську та Харківську області (включно з м. Києвом та відповідними обласними центрами).

Інформацію підготував: Сацик Володимир, к.е.н., науковий співробітник Інституту вищої освіти КНЕУ