Вийшов міжнародний рейтинг університетів „QS World University Rankings 2013/14”10 Вересня 2013р.

10 вересня британська компанія QS Quacquarelli Symonds оприлюднила черговий міжнародний рейтинг університетів „QS World University Rankings 2013/14”. Цього року рейтинг включає 800 кращих університетів світу. Лідерами традиційно є американські та британські університети, які, як і минулого року, зайняли 17 позицій з перших 20. Склад першої четвірки не змінився. Очолює рейтинг Массачусетський технологічний інститут (США), за ним слідують Кембриджський університет (Велика Британія), Гарвардський університет (США), Університетський коледж Лондона (Велика Британія). Оксфордський університет (Велика Британія), зайняв цього року шосту позицію, поступившись п’ятим місцем Імперському коледжу Лондона (Велика Британія). В першій двадцятці, крім американських та британських університетів, 2 університети зі Швейцарії (Федеральна вища технічна школа Цюриха – 12 місце; Федеральна вища політехнічна школа Лозанни – 19 місце) та один ВНЗ з Канади (Торонтський університет – 17 місце). Cеред університетів з країн СНД вже традиційно лідером (120 місце) є Московський державний університет імені М.В.Ломоносова (МГУ).

Україна представлена в рейтингу чотирма університетами. Порівняно із попереднім роком, Київський національний університет імені Тараса Шевченка покращив свої позиції та увійшов до групи «441-450», а Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» закріпив своє місце в групі «601-650». Донецький національний університет та Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» потрапили до восьмої сотні кращих університетів світу (місця «701+» ).

Ознайомитись з рейтингом 800 кращих університетів світу можна на сайті: http://www.topuniversities.com

У спеціалізованому рейтингу кращих 200 університетів світу за спеціальністю «Соціальні науки та менеджмент - Економіка та Економетрія» (QS World University Rankings by Subject 2013 «Social Sciences & Management - Economics & Econometrics») перші п’ять місць посіли:

1.  Гарвардський університет (Harvard University), США
2.   Массачусетський технологічний інститут (Massachusetts Institute of Technology - MIT), США
3.   Лондонська школа економіки та політичних наук (London School of Economics and Political Science - LSE), Велика Британія
4.  Чиказький університет (University of Chicago), США
5.  Каліфорнійський університет Берклі (University of California, Berkeley - UCB), США.

Повна версія рейтингу та детальна інформація – на сайті: http://www.topuniversities.com

Підготувала: Н.В.Василькова, к.е.н., доцент, співробітник Інституту вищої освіти