Інститут вищої освіти

Інтернет-освіта отримала поповнення

 
 Даний огляд присвячений появі двох інноваційних проектів, що сприяють розвитку дистанційної освіти.

Перший з них – це російський проект Hexlet, що знаходиться за адресою hexlet.ru. Його мета – донесення до вітчизняних студентів можливостей та переваг дистанційної освіти через проведення онлайн-курсів. На головній сторінці проекту відвідувач бачить напис «Вільний університет». Це підкреслює відкритість платформи та її прагнення до розвитку.

Проект є аналогом таких майданчиків дистанційної освіти, як Couresera, Udacity,Edxта VentureLab. На відміну від закордонних аналогів, Hexlet є легшим для сприйняття через орієнтованість на вітчизняну аудиторію. Перепоною на розвитку Вільного університету є відсутність меценатської підтримки (як відомо, Couresera таUdacity є проектами американських вишів).

Наразі відкритий один навчальний курс – програмування під MacOS. Проте цей перший крок може стати дверима до успішного розвитку майданчику. Особливістю Hexlet є те, що проект відкритий не лише для всіх студентів, а й для всіх викладачів.

Започаткувати свій навчальний курс може кожен бажаючий – достатньо представити студентам актуальний, повний та вичерпний курс. Як кажуть самі розробники проекту, викладання може вестися з будь-якої дисципліни, «від столярної справи до теорії струн» та будь-якою зі світових мов.

Існує можливість також і для викладачів КНЕУ вести свої курси через майданчик Hexlet. Це і додатковий імідж для університету, і можливість зробити людей в наших країнах більш освіченими.

Другим проектом, якому слід приділити увагу, став стартап Instudies.

По-перше, Instudies (http://instudies.com/) – це веб-майданчик для обміну інформацією між студентами та викладачами з приводу навчального процесу. Це спосіб для університетської групи обговорювати домашні завдання, розподіляти теми рефератів, ділитися корисною навчальною інформацією.

Сайт поки що працює лише російською, але це тимчасово – розробники обіцяють зробити багатомовну версію для охоплення якнайширшої аудиторії.

Слід розібратися, в чому мета існування Instudies.

На практиці, студентам досить часто доводиться опрацьовувати завдання у міні-групах. Було знайдено певний вихід, щоб полегшити цей процес в умовах інтернет-середовища: студенти отримують на спільну gmail-пошту групи домашнє завдання, а потім – обговорюють його у соціальній мережі Вконтакті.

Instudies пропонує полегшити цей процес, зібравши всі навчальні матеріали на одному порталі:

  • пошта групи;
  • конспекти;
  • домашні завдання;
  • чат (обговорення);
  • розклад;
  • події, блог групи та інше.

Розглянуті проекти сприяють розвитку дистанційної освіти у СНД та створюють основу для подальшої інтеграції освітніх програм.

 

Матеріал підготували:

Ткачук Олена Володимирівна
доцент кафедри маркетингу
керівник сектору управління веб-сайтом
Інституту вищої освіти
ДВНЗ «Київський національний економічний
університет імені Вадима Гетьмана»

Остання редакція: 13.04.13