Інститут вищої освіти

Дослідження інтернет-рейтингу Webometrics

    Вебометричний рейтинг університетів світу (анг. Webometrics ranking of world’s    universities ) – рейтинг університетів світу, за яким аналізують ступінь представлення університетів в інтернеті.  

  Рейтинг складає та публікує двічі на рік (у січні та липні)  лабораторія кіберметрики (Cybermetrics Lab) Національної дослідницької ради Іспанії (National Research Council, CSIC), яка діє при Міністерстві освіти Іспанії. Рейтинг починався з аналізу 6 000 університетів у 2004 році. На сьогодні аналізують 31 000 вищих навчальних закладів і визначають їхнє місце відповідно до ступеня пердставлення в інтернеті за методикою, яка базується на Берлінських принципах визначення рейтингу вищих навчальних закладів (Berlin Principles on Ranking of Higher Education Institutions), які розробило ЮНЕСКО.

Об’єктом аналізу є домен академічної інституції. Не враховують інституції, які не мають власного незалежного веб-домену. Методика вимірювання Webometrics постійно змінюється, проте в основу покладено аналіз однакових складників, що є доступними онлайн. Ці показники (параметри рейтингування) отримуються з різних   пошукових систем. 

Співробітниками сектору освітніх інформаційних технологій проводиться аналіз позицій КНЕУ у рейтингу Webometrics.

  1.  Methodology http://www.webometrics.info/methodology.html
  2.  Ranking Web of World Universities http://www.webometrics.info
  3.  Rank of Universities of Ukraine http://www.webometrics.info/rank_by_country.asp?country=ua

 

Остання редакція: 02.02.21