Інститут вищої освіти

Університети найбагатших випускників26 Лютого 2013р.

Газета Хафінгтон Пост днями опублікувала новину про вихід спеціального лютневого звіту 2013 року, в якому міститься ренкінг світових університетів за багатством їх випускників (Billionaire U: The15 Colleges With The Richest Alums).

У цьому рейтингу світові університети порівнюються за багатством ультра багатих випускників, активи яких враховані за їх чистою вартістю, що перевищує 30 млн.дол.США. Методика складання рейтингу та збір матеріалів здійснені компанією Wealth-X, що співпрацює з вісімкою глобальних приватних банків, освітніх інституцій, неприбуткових організацій та люксових брендів.За основними категоріями (глобальні університети, джерело багатства та стать, університети мільярдерів, міжнародні університети, приватні та публічні університети США) визначено по 20 провідних університетів світу.

Лідерство, як і у більшості світових університетських рейтингів, посіли університети США. Серед 20 глобальних університетів у першій десятці всі університети американські, 17 представляють США, два Великобританію та один Індію. Цікаво, що сукупна чиста вартість багатства їх 14 355 випускників склала 2,4 трлн.дол.США. Випускники університетів США вирізняються тим, що близько ? з них своє багатство здобули самостійно, а решта випускників отримала його у спадщину або продовжили нарощувати активи, що були отримані у спадщину.

Десятку університетів, випускники яких володіють багатством більш ніж мільярд доларів, склали університет Гарварду (52 випускники-мільярдери володіють багатством у 205 млрд.дол.США), університет Пенсильванії (28 та 112), університет Стенфорд (27 та 76), університет Нью-Йорку (17 та 68), Колумбійський університет (15 та 96), Масачусетський інститут технологій (15 та 114), університет Корнелл (14 та 35), університет Південної Кароліни (14 та 32), університет Єйль (13 та 77), університет Кембрідж (11 та 48).

Серед двадцятки міжнародних університетів (університети США не враховувалися) шість представляють Великобританію, 5 – Австралію, по 2 – Індію, Канаду та Китай, по одному – Ірландію, Сінгапур та Францію. При цьому лише один з міжнародних університетів є приватним, а інші 19 фінансуються державою. Університети США, що потрапили до рейтингу, є переважно приватними.

Абсолютним лідером рейтингу є університет Гарвард, 2964 випускників якого володіють багатством у 622 млрд.дол.США, а його найближчими конкурентами є університет Пенсильванії – відповідно 1502 осіб та 242 млрд.дол.США, і університет Стенфорд 1174 осіб та 171 млрд.дол.США. Перелік найкращих державних університетів США очолюють університет Вірджинії, університет Каліфорнії в Берклі та університет Мічигану.

Підготував Ільницький Д.О.

Детальніше з матеріалами рейтингу можна ознайомитися тут.