Інститут вищої освіти

Співпраця КНЕУ та Програми імені Фулбрайта06 Квітня 2012р.

4-5 квітня 2012 року відбувся семінар-презентація результатів досліджень американських аспірантів та студентів-учасників  Програми імені Фулбрайта в Україні 2011/12, який був організований спільно з Інститутом вищої освіти КНЕУ.

Десять американських стипендіатів з таких вищих навчальних закладів, як Університет Канзасу, Університет Кентербері, Університет Марії Вашингтон,
Колумбійський університет, Стенфордський університет, Університет Берклі  та інші, представили студентам, аспірантам та викладачам київських вишів свої наукові проекти та  оприлюднили результати, яких вдалось досягти впродовж перебування в Україні у тісній співпраці з українськими дослідниками. Опонентами доповідачів були викладачі та аспіранти різних факультетів, зокрема: доцент кафедри європейської інтеграції КНЕУ О. Федірко, доцент кафедри міжнародної економіки С. Савицька, професор кафедри політичної історії І. Дудко, професор кафедри філософії Є. Вільчинський, доцент кафедри політичної економії В. Сацик, аспірантка кафедри міжнародної економіки та менеджменту Д. Звіргдзе. Коло розглянутих питань було досить широке: вплив Чорнобиля на стан здоров’я дітей, Євразія в українському геополітичному уявленні, енергозбереження й енергоменеджмент в Україні, лібералізація економіки, особливості економічної стратегії в перехідних економіках, реформування енергетичного сектору України, громадянське суспільство як суб'єкт міжнародної співпраці, вплив післяпомаранчевого активізму на суспільно-політичне життя в Україні.

Учасники семінару відвідали Музей КНЕУ, де ознайомилися з історією створення нашого університету, етапами його становлення та здобутками. Директор Програми імені Фулбрайта в Україні пан Мирон Стахів зазначив, що за останні 6 років це був кращий семінар-презентація, який був проведений на найвищому рівні.

У дружній атмосфері невимушеної дискусії учасники події обмінялися думками та поділилася власними науковими напрацюваннями. Семінар став доброю нагодою довідатись про цілі й традиції Програми імені Фулбрайта, що відчутно увійшла до інтелектуального простору України.