Інститут вищої освіти

В КНЕУ відбувся міжнародний круглий стіл «Становлення регіонів в Україні та ефект управління регіональною політикою»30 Серпня 2012р.

23 серпня 2012 року за ініціативою Інституту вищої освіти ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана» та Норвезького Інституту міських та регіональних досліджень відбувся міжнародний круглий стіл «Становлення регіонів в Україні та ефект управління регіональною політикою», присвячений проблемам регіонального розвитку. У роботі круглого столу взяли участь провідні вчені – теоретики та практики України, Норвегії, США, насамперед науковці ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана».

Засідання круглого столу було відкрите вступним словом, проректора з науково-педагогічної роботи, д.е.н., професора О.І.Олексюка, у якому було зазначено напрями досліджень університету.

Керівник оргкомітету круглого столу Антонюк Л.Л. – директор Інституту вищої освіти –  у вітальній промові відзначила, що місією інституту є в першу чергу нарощення конкурентоспроможності вищого навчального закладу через реалізацію різних міжнародних заходів, зокрема таких круглих столів, які б допомогли іншим науковим інститутам нашого університету знайти надійних партнерів для проведення досліджень світового рівня.

На засіданні круглого столу прозвучали доповіді таких вітчизняних науковців, як А.В.Матвійчук, О.М.Галенко, І.Д.Дудко, М.І.Фащевський, О.В.Ольшанська, Т.А.Заяць, І.В.Лилик, С.В.Лилик, В.Ф. Смолянюк  та ін.

У своїй доповіді Маріт Хауг – директор дослідницьких програм, PhD (Норвегія) –  презентувала Норвезький Інститут міських та регіональних досліджень, а старший дослідник інституту Осланд Одне розповів про результати дослідницької діяльності в Україні.
(презентація 1.Маріт Хауг, 2.Осланд Одне)

У доповіді «Громада планує майбутнє» директора комунальної науково-дослідної установи «Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста», секретаря Комітету з економічних реформ КМДА, д.е.н, професора О.М.Галенко  було відзначено етапи розробки стратегії розвитку міста Києва до 2025 року.
(презентація 3. Галенко О.М.)

Заступник голови КМДА, к.е.н. Крамаренко Р.М., продовжуючи цю тему, розкрив питання впровадження даної стратегії.
(презентація 4. Крамаренко Р.М.)

Про розвиток планування регіональної енергетики в Україні розповіла модератор круглого столу, гість із США, учасник програми Фулбрайт в Україні 2011-2012 Вівіка Вільямс.
(презентація 5. Вівіка Вільямс)

Завідувач кафедри політичної історії ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», д.п.н., професор І.Д.Дудко в доповіді «Євроінтеграція як чинник становлення громадянського суспільства в Україні» порушила низку питань: чому інтеграція з Європейським Союзом може сприйматися як фактор процесу становлення громадянського суспільства в Україні;  співвідношення цих процесів; як оцінюється сучасна ситуація з інтеграцією України до ЄС; що стримує цей процес; як оцінюють перспективи курсу України до ЄС; становлення громадянського суспільства в Україні.

Своє бачення кластерної моделі регіонального розвитку в Україні представила Ю.В.Рибак, в.о. директора Київського обласного центру з інвестицій та розвитку Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України. Жваву дискусію викликала доповідь «Регіональні виміри бідності населення в Україні» Сацика В.І., к.е.н., доц. кафедри політичної економії ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана».
 (презентація 6.Рибак Ю.В.)

У доповіді «Асиметрія регіонального розвитку України та механізм її зменшення» д.г.н., професора кафедри регіональної економіки КНЕУ М.І.Фащевського було порушено питання міських регіональних агломераційних форм організації простору України.
(презентація 7.Фащевський М.І.)

Ольшанська О.В., к.е.н, доцент, завідувач кафедри регіональної економіки ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана», презентувала результати діяльності кафедри. Окремої уваги було приділено проблемам розвитку сільських територій в Україні: наукові та прикладні аспекти
(презентація 8. Ольшанська А.В.)

Проблеми децентралізації управління регіональним розвитком в Україні розкрила д.е.н., професор кафедри регіональної економіки ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана» Т.А.Заяць 
(презентація 9. Заяць Т.А.)

Про гендерну політику в соціально-економічній сфері в Україні розповіла директор центру гендерної економічної освіти ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана», к.е.н, доцент Лилик І.В.
(презентація 10.Лилик І.В.)

Важливість розуміння організація громадянського суспільства в Україні була відзначена керівником дослідницьких програм ВГО «Українська асоціація маркетингу» С.В.Лиликом 
(презентація 11.Лилик С.В.)

Доповідь завідувача кафедри політології та соціології, д.п.н., професора ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана» В.Ф.Смолянюка «Конфліктогенний потенціал сучасної України» не залишила байдужим жодного учасника  круглого столу та викликала жваве обговорення.

Міждисциплінарна дискусія, в якій брали участь зарубіжні учасники круглого столу, була насичена різноманітними питаннями, проте основний науковий інтерес був спрямований на аналіз проблем місцевого розвитку.

Cтуденти КНЕУ брали активну участь в роботі круглого столу в якості фасілітаторів та по закінченню, провели екскурсію містом норвезьким гостям.

Слід зазначити високий рівень організації та проведення конференції. За результатами проведення круглого столу було започатковано нові, перспективні напрямки спільних досліджень.

Фотозвіт

 

Інформацію підготували:
Тищенко М.П.
к.е.н., науковий співробітник Інститут вищої освіти