Інститут вищої освіти

Участь у Круглому столі "Роль закладів вищої освіти у розвитку інноваційної екосистеми України"18 Березня 2025р.

Співробітники Інституту вищої освіти КНЕУ ім. В. Гетьмана взяли участь у роботі Круглого столу “Роль закладів вищої освіти у розвитку інноваційної екосистеми України”, який відбувся 18 березня 2025 року в змішаному форматі в Українському державному університеті науки і технологій (м. Дніпро). Захід, до якого долучились близько 200 учасників з України та інших країн світу, був присвячений обговоренню актуальних завдань розбудови інноваційної екосистеми України.

В роботі Круглого столу взяли участь представники Національної академії наук України, Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій, Українського державного університету науки і технологій, Дніпровської міської ради, Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини, Дніпровської торгово-промислової палати, з доповідями виступили представники українських освітньо-наукової та підприємницької спільнот. 

Зокрема, було представлено реалізовувані проєкти й перспективні напрями розвитку української інноваційної екосистеми, серед яких розвиток стартап-шкіл і консалтингових центрів, малого інноваційного підприємництва, створення наукових парків та інноваційних хабів, технологічних інкубаторів. Розглянуто як проблеми інноваційного розвитку, з якими стикається Україна в останні роки, так і приклади успішної реалізації інноваційних проєктів Українського державного університету науки і технологій. Анонсовано створення Центру підтримки технологій та інновацій в університеті.  Окрема доповідь була присвячена можливостям, які пропонує  Центр підтримки технологій та інновацій (TISC) ‒ міжнародний проєкт Всесвітньої організації інтелектуальної власності (WIPO), який реалізується в Україні Міністерством економіки України та ІР офісом. TISC є одним з ключових механізмів глобальної інтеграції українських інновацій у світовий технологічний ландшафт, що забезпечує інформаційно-консультативну підтримку та послуги з питань охорони інтелектуальної власності, комерціалізації та просування інновацій в Україні та за кордоном. В Україні наразі функціонує 47 таких центрів в різних областях країни.

Було розглянуто можливості грантового фінансування для кар'єрного зростання вітчизняних дослідників, представлено актуальні грантові пропозиції, обговорювались питання наявного потенціалу регіональних інноваційних хабів і практичні аспекти їх створення та функціонування. Увага була також приділена основним напрямам охорони та захисту прав інтелектуальної власності в контексті викликів сьогодення.