На першому глобальному онлайн-форумі для президентів університетів на тему "Роль університетів у Порядку денному до 2030 року", який відбувся 24 березня 2021 р. в Університеті Чжецзян в Китаї, президенти 56 університетів з 30 країн шести континентів взяли на себе зобов'язання спільно працювати над досягненням Цілей сталого розвитку (ЦСР) і підписали «Спільну заяву керівників глобальних університетів щодо Порядку денного сталого розвитку до 2030 року», що було засвідчено представниками ООН.
У спільній заяві підкреслюється, що стійкість планети залишається "серйозно ускладненою численними загрозами - від стихійних лих, зміни клімату, пандемій до нерівності та безробіття" і зазначається: "Оскільки залишилося менше 10 років для досягнення Цілей сталого розвитку (ЦУР), які є основою Порядку денного 2030, для світового співтовариства важливо, як ніколи раніше, мобілізуватися для колективного вирішення та прискорених дій. ..Завдяки своїм унікальним перевагам у генеруванні знань, об’єднанні зацікавлених сторін та забезпеченні можливостей трансформації, провідні університети у всьому світі повинні відігравати активну та важливу роль у формуванні стійкого майбутнього шляхом діалогу, солідарності та співпраці».
Ініціатива включає п’ять ключових аспектів, про які погодились усі підписанти:
- Упровадження концепції сталого розвитку в рамках їх діяльності та процесів.
- Підвищення компетентності студентів, викладачів та персоналу щодо сталого розвитку.
- Підтримка більш широкого спектру наукових досліджень, включаючи трансдисциплінарні дослідження, у відповідь на глобальні виклики.
- Співпраця з глобальними партнерами щодо надання інноваційних рішень та використання технологій.
- Відстоювання відкритої науки для сприяння конструктивному транскордонному співробітництву для вирішення конкретних проблем.
Як відзначалось на форумі, серед 50 найкращих світових університетів, які входять до рейтингу QS World University Rankings, 80% вже розробили свої загальноуніверситетську стратегію стійкого розвитку, плани або оперативні заходи.