Рейтинг Webometrics-2022У 2022 році Webometrics Ranking of World's Universities оприлюднював рейтинг університетів світу за рівнем їх присутності у мережі двічі: станом на січень та на липень. Загальна інформація: починаючи з 2004 року рейтинг Web (або WebometricsRanking) публікується двічі на рік (дані збираються протягом перших тижнів січня та липня, щоб бути загальнодоступними наприкінці обох місяців), охоплюючи понад 31 000 вищих навчальних закладів у всьому світі. Мета рейтингу - мотивувати як установи, так і науковців мати веб-присутність, яка точно відображає їх діяльність. Якщо веб-продуктивність закладу є нижчою за очікувану позицію відповідно до їхньої академічної майстерності, керівництво університету має переглянути свою веб-політику, політику відкритого доступу та прозорості, сприяючи значному збільшенню обсягу та якості своїх електронних публікацій. Алгоритм збору даних для рейтингу:дані збираються з 1 по 20 січня або липня, залежно від видання. Кожна змінна отримується принаймні два рази протягом цього періоду, і максимальне значення обирається для відкидання помилок. Нестабільність пошукових систем дуже висока, тому цифри можуть відрізнятися і їх важко відтворити, якщо пошук виконується через кілька днів. Інформація Google дуже географічно упереджена, тому для цілей рейтингування дані збираються з використанням дзеркального домену google.com, англійської як мови інтерфейсу та Мадриду (Іспанія) як місцезнаходження. Методологія рейтингу систематично зазнає змін. Рейтинг 2022 року побудовано на основі розрахунків за такими показниками:
У січні 2022 року було оприлюднено піврічні підсумки щодо представлення діяльності вищих навчальних закладів в Інтернет-просторі. Рейтинг традиційно очолюють три провідні університети США: Harvard University, Stanford University, Massachusetts Institute of Technology. WorldСеред університетів України трійка лідерів залишається незмінною: National Taras Shevchenko University of Kyiv / Київський національний університет Тараса Шевченка (1 / 1239), National Technical University of Ukraine Kyiv Polytechnic Institute / Національний технічний університет України Київський політехнічний інститут (2 / 1538), Sumy State University / Сумський державний університет (3 / 1837). UkraineАналіз позицій КНЕУ у Webometrics станом на січень 2022:
WORLD RANKING
Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, відповідно до нового рейтингу Webometrics, займає 3821 місце у світовому рейтингу та 19 місце у національному рейтингу. Порівняно із попереднім рейтингом, який був оприлюднений у липні 2021 року, КНЕУ заначно зміцнив позиції:
Порівняльний аналіз в розрізі параметрів рейтингування (основних показників)
Висновки: зміцнення позицій КНЕУ у рейтингу відбулося завдяки впровадженню заходів інтернет-політики, які впливають на кожний з параметрів рейтингування, а саме:
Пропозиції: зосередити увагу на забезпечення стабільності роботи сайту, підготовці та публікації на сайті якісного контенту (в т.ч. англомовного), а також активізації заходів, що стимулюватимуть публікаційну активність науковців університету у впливових міжнародних виданнях та сприятимуть систематичному поповненню бази репозитарію.
У липні 2022 року WebometricsRankingofWorld'sUniversities було оприлюднено піврічні підсумки щодо представлення діяльності вищих навчальних закладів в Інтернет-просторі. РейтингтрадиційноочолюютьтрипровідніуніверситетиСША: Harvard University, Stanford University, Massachusetts Institute of Technology. World
Серед університетів України трійка лідерів залешається незмінною, але в ній відбулися переміщення: на першому місці залишається National Taras Shevchenko University of Kyiv/ Київський національний університет Тараса Шевченка (1 / 1320), з третього на другу місце перемістився Sumy State University/ Сумський державний університет (2 / 1443), відповідно, National Technical University of Ukraine Kyiv Polytechnic Institute/ Національний технічний університет України Київський політехнічний інститут опустився на третю сходинку національного рейтингу (3 / 1515). UkraineАналіз позицій КНЕУ у Webometricsстаном на липень 2022:
WORLD RANKING
Ukraine
Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, відповідно до липневого рейтингу Webometrics, займає 3576 місце у світовому рейтингу та 18 місце у національному рейтингу. КНЕУ продовжує зміцнювати позиції у рейтингу. За півріччя, порівняно із попереднім рейтингом, який був оприлюднений у січні 2022 року КНЕУ перемістився:
За рік, порівняно із рейтингом, який був оприлюднений у липні 2021 року КНЕУ перемістився:
Порівняльний аналіз в розрізі параметрів рейтингування (основних показників)
Висновки: зміцнення позицій КНЕУ у рейтингу протягом року відбулося завдяки впровадженню заходів інтернет-політики, які впливають на кожний з параметрів рейтингування, а саме:
Разом з тим за показником IMPACT/ VISABILITY відбулося падіння (-542 позиції порівняно з січнем 2022 та, відповідно, - 480 порівняно з липнем 2021), що можна пояснити зменшенням обсягу нового резонансного контенту на сайті, що пов'язано з початком війни в Україні. Аналогічно відбулося зниження активності за перше півріччя 2022 р. за показником OPENNESS/ TRANSPARENCY( - 49 порівняно з січнем 2022). Загальні рекомендації для подальшого зміцнення позицій КНЕУ у рейтингу: пропонується зосередити увагу на факторах, які впливають на кожний з параметрів рейтингування, а саме:
Пропозиції: оскільки рейтинг університету у Webometrics тісно пов'язаний з обсягом і якістю контенту, який публікується в Інтернеті, то у випадку, якщо ефективність роботи закладу освіти в Інтернеті нижче очікуваної позиції відповідно до його академічних досягнень, варто переглянути свою мережу, політику відкритого доступу та прозорості, сприяючи значному збільшенню обсягу та якості електронних публікацій. Отже, пропонується зосередити увагу на забезпечення стабільності роботи сайту, підготовці та публікації на сайті якісного контенту (в т.ч. англомовного), а також активізації заходів, що стимулюватимуть публікаційну активність науковців університету у впливових міжнародних виданнях та сприятимуть систематичному поповненню бази репозитарію Матеріал підготувала доц. Кулага І.В., наук. співробітник Інституту вищої освіти КНЕУ.
Остання редакція: 15.09.22 |