Рейтинг Webometrics-2020Рейтинг Webometrics - 2020У 2020 році Webometrics Ranking of World's Universities оприлюднював рейтинг університетів світу за рівнем їх присутності у мережі двічі: станом на січень та на липень. У січні 2020 року Webometrics Ranking of World's Universities було оприлюднено піврічні підсумки щодо представлення діяльності вищих навчальних закладів в Інтернет-просторі. До ТОП-10 світового рейтингу увійшли переважно американські університети (серед них лише один Британський університет University of Oxford, який знаходиться на сьомій сходинці рейтингу). Всесвітньовідомий University of Cambridge лише на 11 місці. Очолюють рейтинг традиційно три провідних університети США: Harvard University, Stanford University, Massachusetts Institute of Technology. World
Серед університетів України перші позицій обіймають: National Taras Shevchenko University of Kyiv / Київський національний університет Тараса Шевченка (1 / 1147), National Technical University of Ukraine Kyiv Polytechnic Institute / Національний технічний університет України Київський політехнічний інститут (2 / 1488), Sumy State University / Сумський державний університет (3 / 1928), Kyiv National Economic University Vadym Hetman / Київський нацiональний економiчний унiверситет знаходиться на 47 місці серед 317 українських ВНЗ. Ukraine
Аналіз позицій КНЕУ у Webometrics станом на січень 2020: · 5584 місце у світовому рейтингу · 1282 місце серед університетів Європи · 323 місце серед університетів Центральної і Східної Європи · 3219 місце серед університетів Євразії · 47 місце серед університетів України
2. Europe
3. Eurasia
Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, відповідно до нового рейтингу Webometrics, займає 5584 місце у світовому рейтингу та 47 місце у національному рейтингу. Порівняно із попереднім рейтингом, який був оприлюднений у липні 2019 року, КНЕУ за півроку перемістився: · з 5754 на 5584 місце у світовому рейтингу (+170 пунктів) · з 1574 на 1282 - в Європейському рейтингу (+292) · з 490 на 323 місце - серед університетів країн ЦСЄ (+167) · з 3686 на 3219 місце серед університетів Євразії (+467) · з 50 на 47 місце - серед українських університетів (+3). Порівняльний аналіз в розрізі параметрів рейтингування (основних показників):
Порівняльний аналіз, здійснений в розрізі параметрів рейтингування (основних показників) дозволяє зробити наступні узагальнення та висновки: 1. Порівняно з попередніми (липневим) рейтингом 2019 року спостерігаються позитивні зміни за показниками:
2. Висновки: за півроку відбулося зростання рейтингу КНЕУ переважно за рахунок показник OPENNESS/ TRANSPARENCY («відкритості/ прозорості»), який дає оцінку «цитованості» наукових публікацій, що свідчить про відкритість, актуальність та значущість наукової діяльності університету, а також - зростання показника IMPACT / VISABILITY («впливу»), який враховує кількість зовнішніх мереж, що створюють зворотні посилання на веб-сайти установ. За показниками PRESENCE («присутності») та EXCELLENCE («високої якості») також відбувалося зростання, але меншою мірою, тому для подальшого зміцнення КНЕУ у рейтингу рекомендовано: збільшити загальну кількість веб-сторінок відповідно до Google (з включенням PDF-файлів) та зосередити увагу на активізації заходів, що стимулюватимуть публікаційну активність науковців університету у впливових міжнародних журналах та сприятимуть систематичному поповненню бази репозиторію.
У липні 2020 року Webometrics Ranking of World's Universitiesбуло оприлюднено піврічні підсумки щодо представлення діяльності вищих навчальних закладів в Інтернет-просторі. До ТОП-10 світового рейтингу увійшли переважно американські університети (серед них лише один Британський університет University of Oxford, який знаходиться так саме, як і у січні 2020 р. на сьомій сходинці рейтингу). Очолюють рейтинг традиційно три провідних університети США: Harvard University, Stanford University, Massachusetts Institute of Technology.
World Серед університетів України перші позицій обіймають: National Taras Shevchenko University of Kyiv / Київський національний університет Тараса Шевченка (1 / 1104), National Technical University of Ukraine Kyiv Polytechnic Institute / Національний технічний університет України Київський політехнічний інститут (2 / 1431), Sumy State University / Сумський державний університет (3 / 1797), Kyiv National Economic University Vadym Hetman / Київський нацiональний економiчний унiверситет знаходиться на 38 місці серед українських ВНЗ. Ukraine
Аналіз позицій КНЕУ у Webometrics станом на липень 2020:
WORLD RANKING
Ukraine
Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, відповідно до нового рейтингу Webometrics, займає 5147 місце у світовому рейтингу та 38 місце у національному рейтингу. Порівняно із попереднім рейтингом, який був оприлюднений у січні 2020 року, КНЕУ за півроку перемістився:
Порівняльний аналіз в розрізі параметрів рейтингування (основних показників
Важливо зазначити, що в методології рейтингу знов відбулися зміни в частині 2-х параметрів:
Ці зміни в методології вплинули на показники в розрізі параметрів рейтингування, отже, порівняльний аналіз дозволяє зробити наступні узагальнення та висновки:
Оскільки на даному показникові базується також окремий рейтинг - TRANSPARENT RANKING, важливо пам’ятати, що профілі співробітників в Google Scholar мають відповідати наступним критеріям: - В поле «Приналежність» використовується офіційна (нормована) назва установи. - Перші 210 профілів Google Scholar мають містити тільки особисті профілі співробітників. Заклади вищої освіти, які містять неіндивідуальні профілі (журнали, відділи, групи) серед 210 найбільш цитованих караються виключенням з рейтингу (кількість цитат дорівнює нулю). - Якщо для одного автора є декілька записів (дублікатів), використовується лише найкращий профіль. - Будь-які шахрайські дії задля збільшення кількості цитувань карається виключенням закладу вищої освіти з рейтингу. Висновки: за півроку відбулося зростання рейтингу КНЕУ переважно за рахунок показник OPENNESS/ TRANSPARENCY («відкритості/ прозорості»), який дає оцінку «цитованості» наукових публікацій, що свідчить про відкритість, актуальність та значущість наукової діяльності університету, а також - зростання показника IMPACT / VISABILITY(«впливу»), який враховує кількість зовнішніх мереж, що створюють зворотні посилання на веб-сайти установ. 2. Порівняно з попередніми (січневим) рейтингом 2020 року спостерігаються спад за показниками:
Висновки: для подальшого зміцнення КНЕУ у рейтингу рекомендовано: зосередити увагу на саме активізації заходів, що стимулюватимуть публікаційну активність науковців університету у впливових міжнародних журналах та сприятимуть систематичному поповненню бази репозитарію. Матеріал підготувала доц. Кулага І.В., наук. співробітник Інституту вищої освіти КНЕУ.
Остання редакція: 11.02.22 |